euskalkultura.eus

euskal diaspora eta kultura

Albisteak rss

Munduan zehar barreiatuta lanean ari diren Nafarroako misiolari gizon zein emaztekien zerrenda

2009/07/01

Ana Maria Ecedo misiolari dominika funestarrak Kongoko Errepublika Demokratikoan garatu zuen bere lana. Nafar misiolarien %62a emakumeak dira (argazkia DiarioNavarra)
Ana Maria Ecedo misiolari dominika funestarrak Kongoko Errepublika Demokratikoan garatu zuen bere lana. Nafar misiolarien %62a emakumeak dira (argazkia DiarioNavarra)

PUBLIZITATEA

Informazioak Diasporako geure irakurleen artean interesa sor dezakeelakoan, Iruñea-Tuterako Artzapezpikutzaren barrutiko [urteak dira Iruñeko artzapezpiku kargua eta Tuterako apezpikutza, bi karguak, Iruñeko artzapezpikuak daramatzala] misiolari edo misionisten zerrenda ekarri dugu hona, pertsona bakoitzaren izen-deitura, jatorri, jaiotze-urte eta lanean ari den herrialdea, eta eliz-taldea zehaztuz.

Iruñea-Pamplona. Misioetarako Elizbarrutiko Ordezkaritzaren datuen arabera, hauxe da gaur egun munduan dabiltza misiolari nafarren, gizon zein emazteki, zerrenda, adieraziz: izen-deiturak, jatorria, jaiotze-data, egungo bizilekua, eta eliz-taldea edo ordena. Datu batzuk gaztelaniaz gelditu dira.

ADORATRICES
Asarta Murguiondo, Pilar Zúñiga 11-10-22 Argentina
Perurena Loyarte, Demetria Arano 23-11-43 Argentina
Torán Martínez, Irene Erriberri 05-03-37 Perú
Viscarret Antoñana, Joaquina Iruñea 15-12-30 Dominikar E.

ADSIS
Bretón Langas, Blanca Atarrabia 06-09-67 Perú
Equiza Larráinzar, José Antonio Iruñea 19-06-57 Ekuador
Gaztelu Sanz, Mikel Iruñea 26-09-67 Perú
Jiménez Sarasa, Pedro José Iruñea 13-03-64 Ekuador
Marrodán Goñi, Fermín Burlata 10-10-55 Txile
Ollobarren Aróstegui, Izaskun Iruñea 07-12-65 Perú
Salazar Fernández, María José Sesma 16-03-59 Perú
San Martín Jara, Juan Luis Iruñea 07-06-57 Txile

AGUSTINAS RECOLETAS (MISIONERAS)
Baigorri Royo, Rosa Monteagudo 24-09-32 Ekuador
Echarri Galdeano, María Tos Eraul 30-09-31 Ekuador
Lerga Ucar, Isabel San Martin Unx 21-04-37 Venezuela

AGUSTINOS ERMITAÑOS
Murugarren Osés, Jesús Andosilla 07-11-29 Estatu Batuak
Urriza Tres, Luis Lerin 19-08-21 Estatu Batuak

AGUSTINOS RECOLETOS P.P.
Aguerri Santos, José María Cabanillas 07-10-43 Panamá
Antón Agramonte, Germán Tutera 26-06-69 Costa Rica
Apezteguía Saldías, Pedro Ituren 05-08-45 Costa Rica
Arancón Viu, Jesús Funes 29-11-18 Venezuela
Arana Berruete, Rafael Barbarin 11-05-28 Mexiko
Arrondo Redrado, Jesús Fustiñana 24-02-42 Guatemala
Arbizu Echávarri, Tomás Zirauki 07-03-43 Panamá
Ayechu Garde, Benjamín Elkoatz 31-03-23 Panamá
Azanza Ataún, Jerónimo Iturgoien 02-04-30 Panamá
Azcárate San Martín, Félix Iturgoien 09-01-39 Dominikar E.
Aznárez Urdiciain, José Mélida 24-05-22 Venezuela
Bainés Sanz, Valerio Burgi 30-01-50 Panamá
Beramendi Erice, José Jaime Mendigorria 05-02-46 Panamá
Beramendi Erice, Juan José Mendigorria 12-07-43 Panamá
Borda Martínez, Javier Atarrabia 03-12-42 Panamá
Bortiri Tabar, Ismael Biotzari 25-02-47 Dominikar E.
Castillo Martínez, Fco. Javier Arellano 05-07-52 Argentina
Zirauki Armendáriz, Roberto Burlata 12-06-46 Panamá
Chasco Esteban, Isidro Viana 13-05-15 Argentina
De Esteban Chocarro, Cirilo Emiliano Berbinzana 03-04-51 Mexiko
Doncel Muro, Jesús María Mañeru 14-06-36 Costa Rica
Echarri Sanz de Galdeano, Antonio Arroitz 15-02-48 Argentina
Echarri Zudaire, Alejandro Artavia 29-11-44 Argentina
Echávarri Asiáin, Juan Francisco Zábal 07-09-19 Brasil
Echávarri Asiáin, José Zábal 23-03-16 Agentina
Echávarri Azpilicueta, Gerardo Artatza 10-02-39 Brasil
Echávarri Azpilicueta, J. Antonio Artatza 10-09-37 Brasil
Echeverría Martínez de Muniáin, Cruz Mª Bidaurreta 14-09-44 Dominikar E.
Echávarri Uranga, Miguel Ángel Irurtzun 26-01-38 Estatu Batuak
Eguaras De Carlos, Bernardo Agoitz 18-03-44 Dominikar E.
Elizalde Machín, Francisco Zangoza 26-01-45 Panamá
Elizari Arizcuren, Jesús Mª Iruñea 16-12-38 Guatemala
Equísoain Villanueva, Jesús Urroz-Villa 02-05-35 Panamá
Esparza López, Pedro María Zirauki 19-10-38 Brasil
Fernández Fernández, Saturnino Dicastillo 28-11-26 Brasil
Fernández Ibáñez, Fco. Javier Milagro 18-01-45 Argentina
Flores Lanz, Juan Antonio Iruñea 01-07-54 Brasil
Francés Sánchez, José Cintruénigo 19-11-37 Mexiko
Galdeano Echávarri, Pedro Eraul 21-01-21 Venezuela
Galdeano Galdeano, José María Eraul 06-08-39 Argentina
Galdiano Arzoz, Jesús Los Arcos 15-10-18 Venezuela
Garayoa Alonso, José Luis Falces 07-08-52 Sierra Leona
García Echeverría, Gabriel Irurtzun 08-12-49 Mexiko
Garciandía Gamboa, Antonio Arruazu 04-03-19 Brasil
Goizueta Solano, Francisco Javier Iruñea 09-04-43 Mexiko
Goñi Iriarte, Joaquín Echarri Arantza 04-01-17 Estatu Batuak
Goñi Iriarte, Pablo Agoitz 15-01-29 Estatu Batuak
Goñi Zapirain, José Luis Gares 22-08-46 Mexiko
Igal Gaínza, Javier Oco 21-09-40 Mexiko
Iturri Manchueta, Cecilio Biotzari 30-03-26 Panamá
Izaguirre Loitegui, Jesús F. Iruñea 02-10-49 Brasil
Jarauta Carceller, Ricardo Monteagudo 05-02-29 Mexiko
Jiménez de Jubera, José Aras 23-03-43 Perú
Jiménez García-Villoslada, Fco. Javier Los Arcos 11-04-58 Brasil
Larrainzar Goñi, Martín Ainzoáin 18-10-34 Venezuela
Lasheras González, Jesús Antonio Marcilla 20-07-39 Estatu Batuak
Legarra Aldave, Francisco Javier Eguiarreta 04-08-40 Estatu Batuak
Liberal Goñi, Jesús María Reta 24-12-55 Guatemala
Lizarbe Parandiet, Jesús Berbinzana 13-01-33 Mexiko
Lopeandía Baigorri, F. Javier Erriberri 20-04-42 Panamá
López Mauleón, Jesús María Mues 05-03-55 Brasill
López Mauleón, Fco. Javier Mues 08-12-53 Mexiko
Lozano Plaza, Eusebio Adansa 23-07-26 Panamá
Lozano Rodrigo, Jacinto Cáseda 20-02-45 Guatemala
Macaya García, Salvador Larraga 30-01-37 Panamá
Macua Remírez, José Carmelo Dicastillo 28-01-38 Argentina
Martínez Espronceda, Jesús Antonio Mendavia 09-06-39 Mexiko
Martínez Jiménez, Gregorio Cascante 30-04-36 Perú
Martínez Navarro, José Manuel Falces 16-02-39 Panamá
Martínez Sánchez, Jesús Nicolás Monteagudo 06-11-49 Costa Rica
Martínez Suescun, José Luis Andosilla 11-05-41 Estatu Batuak
Mateo Zubiri, Pedro Gallipienzo 23-02-39 Guatemala
Mena Isla, Jesús María Corella 03-08-61 Estatu Batuak
Mendía Hernández, José María Carcastillo 03-04-39 Panamá
Miguéliz Galdúroz, Jesús Lizoáin 01-01-43 Panamá
Moriones Benedit, Francisco Cáseda 03-12-10 Estatu Batuak
Morrás Ursúa, Ángel Lácar 28-10-37 Venezuela
Mugueta Leoz, Joaquín Cáseda 16-08-32 Kolonbia
Ornad Miranda, Pedro Luis Tutera 18-08-63 Mexiko
Osés Acilu, Honorio Galbarra 21-11-25 Brasil
Otazu Guillén, Antonio María Pueyo 13-04-42 Panamá
Palacios Alzórriz, Antonio Iruñea 10-06-47 Estatu Batuak
Peralta Soret, Miguel Ángel Villafranca 30-03-53 Brasil
Pérez Bermejo, Lorenzo Iruñea 27-08-69 Panamá
Pérez de Eulate Bermejo, Lorenzo Iruñea 27-08-69 Panamá
Pérez Grávalos, Jesús Corella 01-06-26 Mexiko
Petrerena Galdúroz, Paulino Belascoáin 22-06-28 Panamá
Piérola Mansoa, Francisco Mendaza 04-04-39 Brasil
Piérola Mansoa, Manuel María Murieta 25-10-36 Formosa-Taiwan
Rada Lizarbe, Antonio María Berbinzana 20-01-41 Mexiko
Remiro Díaz, Benjamín Zúñiga 31-03-36 Brasil
Riezu Martínez, Hipólito Lácar 30-01-25 Mexiko
Rodríguez Villanueva, Jesús María Larraga 06-04-47 Mexiko
Ruiz Ancín, Luis Javier Los Arcos 30-04-52 Mexiko
Sanz Amatriain, Javier Andosilla 30-04-52 Guatemala
Sáinz Berano, Jesús Ángel Miranda de Arga 02-06-49 Venezuela
Villanueva Goicoechea, Javier Bidaurreta 01-12-52 Dominikar E.
Villanueva Landíbar, José Luis Marcilla 22-09-38 Brasil
Villanueva Rodrigo, Jesús Beortegui 10-10-30 Guatemala
Zaro Ucar, Juan José Sansoain 05-11-58 Dominikar E.
Zubillaga Chasco, Francisco Javier Goñi 22-03-34 Brasil
Zurbano G. de Galdeano, Jesús María Los Arcos 13-12-40 Venezuela

ALIANZA DE JESÚS POR MARÍA
Urbelz Huarte, Agustina Iruñea 28-05-37 Argentina

ANCIANOS DESAMPARADOS - HERMANITAS DE LOS
Alzuguren Aguirre, Florencia Bera-Bidasoa 10-10-24 Mexiko
Ansa Torrés, Manuela Tafalla 16-09-16 Perú
Corera Iracheta, Carmen Tafalla 24-12-21 Argentina
Cornago Beltrán, Irene Buñuel 07-01-26 Mexiko
Francés Castillo, Concepción Peralta 07-12-25 Venezuela
Gastón Celigueta, Marina Mélida 18-07-21 Ekuador
Ibáñez Muneza, Jesusa Burguete 07-01-33 Kolonbia
Ibáñez Uztarroz, Mª Teresa Marcilla 15-07-25 Perú
Pellejero Balda, Mª del Carmen Gainza 01-02-34 Puerto Rico

APOSTOLADO DEL SAGRADO CORAZÓN DE JESÚS
Azcárate Zabaleta, Asunción Aldaz 22-10-33 Puerto Rico
Beloqui Iriarte, Rosario Etxaleku 18-02-32 Kuba
Erviti Aróstegui, Teresa Etxaleku 19-01-34 Venezuela
Gastearena Churruca, Dominica Auza 23-11-32 Kuba
Guelbenzu Goyenaga, M. Josefa Auza 13-03-35 Kolonbia
Gurbindo Ezcurdia, María Pilar Burutáin 11-11-31 Dominikar E.
Ros Apesteguía, Ángeles Zirauki 02-10-25 Puerto Rico
Torres Irurtzun, Mª Nieves Iruñea 05-08-34 Kuba
Zabaleta Cestau, Juana Leitza 15-03-35 Kuba

APOSTÓLICAS DEL CORAZÓN DE JESÚS
Cebrián de Arenas, María Teresa Mélida 22-12-42 El Salvador
Echenique Jaimerena, María Luisa Garzáin 03-05-29 Mexiko
Echeverría Erro, Maravillas Astrain 23-03-33 Perú
Ibáñez Iriarte, Rosario San Vicente 02-10-26 Perú
Uranga Goyeneche, Justina Zugarramurdi 13-04-20 Perú
Urrestabazu Muniáin, Catalina Esparza de Galar 28-07-22 Perú

ASUNCIÓN (RELIGIOSAS DE LA)
Cenoz Cenoz, María Antonia Muniáin Gesalatz 30-05-47 Burkina Fasso

BENEDICTINOS
Arrieta González, Raúl El Busto 23-03-34 Mexiko
Lapuente Martínez, Gabino S. Martín de Améscoa 17-02-20 Argentina

CAMILOS
Mendaza Ortigosa, Félix Bargota 19-01-43 Argentina

CANÓNIGOS REGULARES LATERANENSES
Jimeno San Martín, José Antonio Allo 06-05-34 Argentina

CAPUCHINOS
Andueza Artázcoz, Francisco Urdanotz 28-10-26 Mexiko
Andueza Echarren, Juan Carlos Ollo 11-09-57 Ekuador
Aós Braco, Celestino Artáiz 06-04-45 Txile
Ariz Larumbe, Miguel Ángel Arazuri 07-10-48 Txile
Armendáriz Osácar, Marcelino Zulueta 11-02-47 Ekuador
Arraiza Irigoyen, Luis Gerardo Iruñea 29-03-59 Estatu Batuak
Arrieta Eugui, José Luis Esáin 07-04-35 Filipinak
Arrondo Aguerri, Jesús Fustiñana 08-06-39 Mexiko
Arrondo Osés, Félix Arandigoyen 20-11-34 Ekuador
Azcona Goñi, Carlos Jovito Guembe 12-11-57 Ekuador
Bandrés Oscoz, Antonio Zangoza 06-02-52 Estatu Batuak
Bergerá Fernández, Ignacio Alsasua 01-02-39 Txile
Cabodevilla Garde, Eulalio Muniáin 13-10-45 Txile
Carlos Garralda, Luis Javier Zangoza 13-05-51 Ekuador
Castro Gárate, Juan María Urdax 03-06-48 Mexiko
Cizur Kubas, Ignacio Zuriáin (Esteribar) 11-02-48 Estatu Batuak
Echarri Aldaz, Bonifacio Urriza 10-04-36 Nikaragua
Echegaray Sanz, Ramón Iruñea 06-03-30 Ekuador
Elizalde Astiz, Luis Izu 09-12-28 Argentina
Erburu Villanueva, Miguel Ángel Auritz 29-05-24 Ekuador
Erburu Villanueva, Rodolfo Auritz 19-11-40 Ekuador
Erro Urdániz, Sabino Leránoz 11-12-29 Estatu Batuak
Fernández Arregui, Javier Alsasua 16-12-33 Estatu Batuak
Goldáraz Olaechea, José Miguel Osinaga 17-03-37 Ekuador
Goldáraz Olaechea, Mateo Osinaga 03-10-40 Filipinak
Guerendiáin Ruiz, Oscar Iruñea 04-09-62 Mexiko
Ijurco Navarro, Fermín Lizarraga-Ergoyena 05-04-37 Costa Rica
Irure Arrasate, José Martín Úcar 01-12-34 Mexiko
Jáuregui Arbizu, Eugenio Iruñea 12-03-62 Ekuador
Legarrea Nagore, Ángel Iruñea 09-07-48 Mexiko
Luquin Urabayen, Camilo Enrique Urbiola 14-07-24 Txile
Múgica Lizarraga, José Ángel Torrano 23-02-12 Ekuador
Oroquieta Ayerra, José María Ibero Olza 04-05-28 Mexiko
Ostériz Lizarraga, Francisco Lizarraga Ergoyena 03-04-35 Ekuador
Recalde Larrea, José Antonio Unciti 16-12-31 Ekuador
Remírez de Ganuza Galar, Manuel Izu 08-10-26 Filipinak
Ruiz de Galarreta Andueza, José Joaquín S. Martín de Améscoa 02-03-28 Argentina
Sádaba Pérez, Francisco José Iruñea 14-06-40 Mexiko
Sádaba Pérez, José María Iruñea 10-03-43 Ekuador
Saragüeta Goñi, Florentino Mezkiritz 08-01-25 Costa Rica
Saragüeta Goñi, Joaquín Hilario Mezkiritz 03-11-26 Ekuador
Sierra Aragón, José Antonio Viana 18-06-36 Txile
Subiza Azcona, Juan Miguel Ariz 24-04-56 Mexiko
Torregrosa Sarriés, Jesús Iruñea 31-12-35 Estatu Batuak
Vizcay Ardanáz, Ángel María Nuín 10-03-43 Ekuador
Zudaire Huarte, Claudio Lezaun 07-11-30 Estatu Batuak

CARIDAD DE SANTA ANA
Alfaro Valer, Ana María Tutera 14-11-34 Perú
Ayape Guinda, María Pilar Cáseda 18-03-43 Bolikosta
Beamonte Arrondo, Ángela Fustiñana 03-07-43 Bolikosta
Celayeta Aramendi, Esperanza Bera de Bidasoa 28-07-42 Bolikosta
Cordovilla Oneca, María Cruz Carcastillo 03-05-24 Venezuela
Erro Aldabalde, María Coro Lizarra 03-07-43 Kuba
Ganuza Hita, María Jesús Gares 16-09-29 Venezuela
Iriarte Huarte, Teresa Rípodas 27-06-34 Ekuatore Ginea
Jordán Gómez, Rita Ribaforada 25-04-53 Bolikosta
Larralde Solano, Sagrario Lerin 23-08-34 Kongo E. D.
Munárriz Martínez, Marina Paternáin 20-07-18 Venezuela
Pérez Celayeta, Cecilia Carcastillo 22-11-36 Bolikosta
Rupérez Pérez, María Luisa Fitero 21-06-34 Ghana
Suberviola Esandi, María Luisa Morentin 05-06-27 Venezuela

CARMELITAS DESCALZOS
Aguirre Echeverría, Martín Guerendiain 22-02-42 Txile
Arístegui Mariezcurrena, Martín Juarbe Ulzama 11-11-41 Panamá
Arrondo Redrado, Juan José Fustiñana 25-04-37 Malawi
Arteta Borda, Veremundo Ugar (Yerri) 08-03-15 Kolonbia
Compes Martón, Javier Villafranca 04-12-44 Malawi
Fernández Barrena, Martín Iturgoien 30-01-14 Kolonbia
Goldáraz Zarranz, Calixto Oscoz (Imoz) 19-09-41 Perú
Gracia Ferrer, Ernesto Fustiñana 29-11-36 Txile
Lecuona Olias, Martín Iruñea 19-02-37 Guatemala
Miranda Arraiza, Miguel Undiano 21-12-19 Kolonbia
Purroy Remón, Marino Domeño 05-07-18 Txile
San Martín Asiáin, José Arazuri 08-09-72 Perú
Sarasa Urtasun, Jesús María Iruñea 11-06-35 Guatemala
Zubieta Jiménez, Rafael Arguedas 07-01-29 Perú

CARMELITAS – ORDEN DEL CARMEN
Mindeguia Aríztegui, Miguel Oiz 31-10-36 Dominikar E.
Oyarzábal Macaya, Teodoro Iruñea 10-07-36 Dominikar E.

CARMELITAS DE LA CARIDAD
Arrechea Belzunce, Mª Carmen Iruñea 16-07-26 Filipinak
Eraso Lizarbe, Mª Mercedes Iruñea 31-10-58 Kolonbia
Hernández Hernández, María Jesús Cascante 16-02-37 Japonia
Iribarren Pérez, María Elena Iruñea 14-03-40 Venezuela
Lapazarán Munárriz, María Aránzazu Burguete 24-02-35 Estatu Batuak
López Zabalza, Aurora Lezaun 17-06-21 Argentina
López Zabalza, Josefina Lezaun 16-10-17 Kolonbia
Olaiz Astiz, Manuela Lizaso 13-04-22 Venezuela
Redín Zabalza, María Jesús Iruñea 08-01-27 Venezuela
Simón Ucha, Natividad Murchante 21-12-35 Ekuatore Ginea

CARMELITAS MISIONERAS
Álvarez Ortigosa, María Ángeles Otiñano 04-06-49 Bolikosta
Ariztia Ainciburu, Pilar Azpilicueta 25-01-33 Malawi
Artázcoz Ollo, Mª Teresa Ilzarbe 30-11-34 India
Baquedano Viscarret, Amparo Adiós 10-07-38 Korea
Baquedano Vizcarret, Natividad Adiós 05-11-34 Bolikosta
Barbarín Oroz, Purificación Paternáin 04-12-27 El Salvador
Basterra Sanz, Emérita Ancín 22-09-27 Perú
Garbala Erice, Felisa Esparza de Galar 15-11-24 India
Iriarte García, Clara Iruñea 20-01-36 Dominikar E.
Iriarte Olleta, María Zabalza de Ibargoiti 20-04-14 Argentina
Iriarte Olleta, Primitiva Zabalza de Ibargoiti 23-07-15 Argentina
Lizarrraga Sena, María Ángeles Torrano 17-01-60 Bolikosta
Michitorena Munárriz, Juana Senosiáin 28-09-45 Malawi
Miguel Ozcoidi, María Carmen Artajo 02-02-21 Perú
Urrutia Irigoyen, María Milagros Azpilkueta 17-03-45 India
Valencia Ibarrola, Felisa Enériz 20-11-23 Kanada
Valencia Ibarrola, María Purificación Enériz 02-02-26 Ekuatore Ginea
Velasco González, María Carmen Iruñea 26-08-65 Perú
Vidart Mendiberri, María Isabel Azpilicueta 14-11-37 Korea

CARMELITAS MISIONERAS TERESIANAS
Artola Arguiñarena, Josefa Errazquin 10-03-41 Ruanda
Sanz de Acedo Ganuza, María Esther Etayo 09-08-46 Polonia

CISTERCIENSES
Elduayen Lacunza, María Jesús Larraga 10-10-33 Ekuador

COMPAÑÍA DE MARÍA
Prat Aguirre, Benita Iruñea 17-06-38 Albania
Sanz García, Cristina Erriberri 28-08-46 Nikaragua

COMPAÑÍA DE SANTA TERESA (TERESIANAS)
Abadía Moreno, Asunción
Agorreta Garde, Ana María Mezkiritz 27-08-26 Angola
Agorreta Garde, María Aurora Mezkiritz 16-06-31 Venezuela
Armendáriz Agorreta, María Rosario Azanza 06-10-37 Txile
Azpilicueta AnTunisia, Laura Orbaiceta 01-12-33 Angola
Bariáin Sola, María Ayesa 19-02-31 Txile
Belzunegui Ormazábal, María Carmen Astráin 27-01-38 Nikaragua
Gómara Granada, María Lourdes Echarri Arantza 14-06-33 Argentina
Ibarra Elía, Purificación Lacabe 31-01-41 Venezuela
Idoate Pérez de Larraya Oricain 03-03-41 Angola
Iriberri Erro, María Nieves Erro 25-08-38 Venezuela
Iturri Aldaba, Generosa Aincioa 04-07-29 Angola
Lekunberri Lacosta, Pilar Murillo El Fruto 25-01-41 Mexiko
Lerga Zabalza, María Jesús Pueyo (Orba) 13-12-27 Paraguai
López García, María Teresa Iruñea 04-11-46 Angola
Moso Escujuri, Francisca Jaurrieta 14-12-24 Mexiko
Parra Herrera, Beatriz San Adrián 15-04-24 Uruguai
Solana Jimeno, Elía Mª Iruñea 03-12-65 Nikaragua
Zalba Ripa, Ana María Esnotz 01-05-29 Kolonbia
Zalba Ripa, Josefina Esnotz 13-04-42 Mexiko

COMPAÑÍA MISIONERAS DEL SAGRADO CORAZÓN
Arraiza Ganuza, Camino Iruñea 10-01-36 Kongo E. D.

CONCEPCIONISTAS FRANCISCANAS
Sola Litago, Adoración Fustiñana 22-04-26 Brasil

CONCEPCIONISTAS MISIONERAS DE LA ENSEÑANZA
Aguerri Legorburu, Pilar Fustiñana 26-09-34 Venezuela
Bienzobas Aguirre, Adelina Fustiñana 19-12-33 Venezuela
Gracia Ferrer, Ana Fustiñana 12-01-34 Mexiko
Lázcoz Arbila, María Josefa Ecay (Araquil) 21-09-40 Venezuela
López de Dicastillo González, Isabel Ubago 09-10-37 Estatu Batuak
Martínez Bujanda, María Teresa Torralba 02-02-29 Venezuela
Martínez Gayarre, Querubines Fustiñana 27-01-21 Venezuela
Navarro Palacios, Pilar Marcilla 16-08-20 Venezuela
Zúñiga Irurtzun, María Dolores Mendigorria 11-09-48 Venezuela

CONSOLACIÓN: HIJAS DE NUESTRA SEÑORA DE LA
Crespo Martínez, María José Murchante 04-11-64 Korea
Fernández Arriazu, Carmen Murchante 21-02-32 Venezuela

DIVINA INFANTITA (ESCLAVAS DE INM. NIÑA)
Zudaire Echávarri, Emiliana Artavia 05-01-27 Argentina

DOMINICAS DE CLAUSURA
Ancín Martín, Mª Teresa Iruñea 26-06-43 Argentina
Iñigo Heredia, María Asunción Iruñea 15-04-32 Formosa-Taiwan
Sierra Aragón, Felisa Viana 11-08-27 Antillak
Sierra Aragón, Mª Puig Viana 04-06-32 Puerto Rico
Yániz Beperet, Mª Nieves Arizala 15-08-27 Argentina

DOMINICAS DE LA ENSEÑANZA
Cestau Eslava, María Pilar Iruñea 17-12-49 Mozambique
Cruz Martínez, Blanca Elena Lerin 27-09-39 Mozambique
Echamendi Cilveti, Blanca Esther Esnotz 27-09-39 Bolivia
Erro Muro, Ignacia M. Mendigorria 27-10-51 Mozambique
Eslava Vizcay, Belén Ardanaz (Izaga) 10-04-40 Mozambique
Galar Urreaga, Ana María Iruñea 30-05-47 Mozambique
Larraya Elizalde, María Isabel Iriso (Izagaondoa) 25-11-45 Bolivia
López Navarcorena, María Jesús Ucar 05-06-40 Ekuador
Sáinz de Murieta Zudaire, Ana María Iruñea 07-01-47 Mozambique

DOMINICAS MISIONERAS DE LA SAGRADA FAMILIA
Aranguren Ariz, María Jesús Beriáin 18-01-10 Txile
Bengoechea Garatea, María Teresa Etxaleku 14-02-41 Kolonbia
Larralde Macaya, Victoria Eugenia Olagüe 14-12-31 Txile
Lekunberri Donázar, Ángeles Berriozar 25-04-29 Bolivia
Lekunberri Jubera, María Carmen Almándoz 09-03-39 Txile
Múgica Astibia, Josefa Leitza 27-03-39 Txile
Pagola Acedo, Margarita Mendigorria 01-05-39 Txile
Pellejero Fernández, María Ángeles Viana 02-08-33 Venezuela

DOMINICAS MISIONERAS DEL ROSARIO
Acedo Asirón, Ana María Funes 26-07-35 Kongo E. D.
Adrián Irazábal, Julia Lizarra 26-09-26 Dominikar E.
Adrián Irazábal, María Luisa Lizarra 26-09-26 Puerto Rico
Aldave Armendáriz, Fermina Zabalegui 06-07-19 Dominikar E.
Álvarez García, Amparo Viana 05-11-41 Perú
Ancín Imas, Josefina Los Arcos 19-03-32 Txile
Aniz Iriarte, María Gema Ochovi 14-07-33 Perú
Armendáriz Esnotz, María Mercedes Ostériz 21-06-43 Perú
Arriazu Crespán, Mª Dolores Atarrabia 07-04-33 Dominikar E.
Arricibita Manu, Irene Barásoain 18-09-29 Guatemala
Asiáin Aragón, Carmen Argiñano 01-11-36 Kongo E. D.
Asiáin Erro, María Cruz Alzórriz 03-05-32 Puerto Rico
Asiáin Iriarte, Ángeles Mutilva Baja 08-11-25 Ekuador
Asiáin Iriarte, María Isabel Mutilva Baja 01-07-36 Ekuador
Azanza Urabayen, Maria Rosario Villanueva de Yerri 14-04-34 Perú
Basterra Domeño, María Izco 08-04-29 Txile
Beorlegui Liberal, María del Carmen Iracheta 23-10-39 Dominikar E.
Beunza Fernández, María Teresa Iruñea 15-11-36 Kongo E. D.
Burgi Zozaya, María Milagros Izánoz 12-06-26 Perú
Cabodevilla Díez de Cerio, Mª Josefa Olóriz 05-03-26 Guatemala
Campión González, Mª Nieves Iruñea 05-07-37 Perú
Castiella Idoy, María Luisa Iruñea 21-07-16 Guatemala
Delás Osacáin, María del Carmen Atarrabia 02-11-31 Kamerun
Delás Osacáin, María Teresa Atarrabia 04-09-29 Perú
Diaz de Cerio Alegría, Concepción Iruñea 19-02-26 Puerto Rico
Echarri Guembe, María Gloria Artajona 29-12-25 Perú
Echeverri Arbeloa, Natividad Atarrabia 25-12-37 Ekuador
Echeverría Echarri, Teresa Larrión 03-12-35 Txile
Echeverría Murillo, María Jesús Huarte-Iruñea 04-06-27 Puerto Rico
Eguillor Munárriz, María Teresa Munárriz 26-09-40 Mozambique
Elizalde Esparza, María Nieves Iruñea 09-08-35 Perú
Elizalde Ibarrola, Pilar Ororbia 20-03-45 Txile
Elizari Basterra, Aurora Monreal 10-06-26 Dominikar E.
Elizari Belzunce, María Isabel Noáin 14-06-43 Formosa Taiwán
Eslava Eslava, María Joaquina Nuin 28-10-35 India
Eslava Sola, Inés Ascensión Zuazu de Izaga 23-05-33 Puerto Rico
Gárriz Napal, María Murillo de Fruto 12-09-50 Kamerun
Gaztelu Armendáriz, María Ángeles Imárcoain 04-08-31 Guatemala
Goicoechea Cilveti, Blanca Bidaurreta 07-03-15 Puerto Rico
Goicoechea Tabar, Conchita Zúñiga 09-12-39 India
González Dafolgueira, Mº Purificación Iruñea 12-01-37 Dominikar E.
Goñi Goñi, María Jesús Iruñea 31-12-32 Puerto Rico
Goñi Pérez, Angelita Eugui 03-01-27 Puerto Rico
Guerrero Carbonell, Mª Carmen Iruñea 08-07-29 Peru
Ilzarbe Cenoz, Teresa Atarrabia 02-06-35 Bolivia
Irisarri Amondaráin, María Piedad Iturmendi 09-02-34 Perú
Irisarri Amondaráin, Victoria Iturmendi 16-10-19 Dominikar E.
Irurtzun Pérez, Modesta Orrio (Ezcabarte) 08-08-28 Perú
Laguardia Asiáin, María Carmen Iruñea 29-01-37 Dominikar E.
Lizarraga Ezcurra, Ana María Villanueva de Yerri 19-08-39 Ekuador
Martínez Etayo, Tomasa Sesma 21-12-15 Perú
Martínez Mangado, Avelina Erriberri 07-03-37 Bolivia
Muguerza Iriarte, Natalia Irurtzun 12-03-21 Angola
Mugueta Leoz, Inmaculada Cáseda 03-01-31 Dominikar E.
Murillo Ochotorena, Isabel Orcoyen 01-02-36 Perú
Ollo Armendáriz, Segunda Villanueva de Araquil 10-07-29 Perú
Olóriz Larragueta, María Nieves Zubiri 10-02-37 Guatemala
Otazu Adot, María Dolores Pitillas 13-03-52 Ekuador
Pagola Vidaurre, M. Rosario Iruñea 22-10-47 Kongo E. D.
Pérez de Ciriza Echeverría, Juana Mª Enériz 21-05-42 Mozambique
Pinillos López, Francisca Sesma 11-05-33 Kongo E. D.
Reta Echeverría, María Asunción Mezkiritz 26-08-30 Perú
Salinas Jaime, María Cruz Monreal 14-09-19 Guatemala
Sánchez Bronte, Teresita Arguedas 26-01-32 Ekuador
Sangalo Escurra, María Pilar Atarrabia 02-03-34 Guatemala
Sarri Eguillor, María Soledad Mañeru 07-04-39 Dominikar E.
Ugalde Nicolay, Milagros Mendigorria 13-02-26 Perú
Valencia Elías, Lucía Imárcoain 12-12-16 Guatemala
Atarrabia Boneta, María Jesús Marcilla 14-06-40 Perú
Zabalza Villanueva, María Isabel Garínoain 27-02-47 Kamerun
Zuazu Sola, Visitación Guetadar (Ezprogui) 14-03-32 Perú
Zulet Aranguren, Leonor Amunarrizqueta 28-01-38 Bolivia

DOMINICOS
Ábalos Illa, Roberto Los Arcos 08-12-46 Guatemala
Echeverría Echarri, Santiago Larrión 29-07-37 Perú
Echavarri Maeztu, Marino Larrión 26-12-24 Mexiko
Erviti Yaben, Jesús Gulina 19-10-30 Perú
Iráizoz Goldáraz, Javier Ignacio Guerendiáin 11-07-46 Perú
Iribarren Pascal, Pablo Egües 25-01-33 El Salvador
Lacunza Sarasola, José Miguel Irañeta 20-06-41 Dominikar E.
Lasheras Ros. Julián Azcona 12-04-33 Perú
Pérez de Obanos Martínez, Rafael Murillo de Yerri 23-10-25 Dominikar E.
Salinas Barbería, Domingo Oteiza de Solana 30-01-32 Guatemala
Zabalza Iriarte, Carlos Iruñea 07-10-32 Costa Rica
Zabalza Iriarte, Joaquín Iruñea 13-12-33 Guatemala
Zabalza Olóriz, Miguel Iruñea 01-04-37 Perú
Zugasti Landa, Javier Vidaurre 01-10-41 Mexiko

ESCLAVAS DE CRISTO REY
Andueza Alloz, Constantina Zurucuáin 13-04-26 Venezuela
Aós Braco, Margarita Artaiz 17-11-36 Venezuela
Ayape Martínez de Azagra, Adela Eslava 08-04-24 Venezuela
Bayano Álvarez, Mercedes Los Arcos 02-05-31 Venezuela
Beriáin Salvador, Serafina Echavacoiz 27-06-27 Venezuela
Bustince Sola, María Carmen Izco 10-11-39 Venezuela
Egea Ibero, Juana Iruñea 08-03-39 Argentina
Ezquerra Ostériz, Lucía Lizarraga de Ergoyena 02- 06-33 Venezuela
García Villanueva, Asunción Larraga 10-08-33 Panamá
Górriz Lerga, María Jesús San Martin Unx 07-01-46 Kolonbia
Hernandorena Mariezcurrena, Mª Carmen Erasun 24-05-30 Panamá
Irisarri Torres, Gloria Unzué 30-03-29 Kolonbia
Orquin Maisterrena, MaríaPaz Ciga 17-08-39 Venezuela
Otamendi Artola, M. Martina Betelu 01-04-33 Venezuela
Querejeta Lopetegui, María Atallo 18-12-30 Mexiko
Sanjuán Gil, Camino Tutera 12-12-37 Venezuela
Saralegui Pellejero, María Victoria Betelu 08-06-29 Venezuela
Sola Bariain, Fructuosa Eslava 16-04-29 Kolonbia
Sola Bariain, Nieves Eslava 01-04-22 Panamá
Villanueva Iragui, Consuelo Osacáin 17-02-39 Venezuela

ESCLAVAS DE MARÍA INMACULADA
Echeverría Razquin mª Cruz Iruñea 03-05-37 Txile

ESCLAVAS DEL AMOR MISERICORDIOSO
Idoate Barbería, María Guadalupe Eusa 11-12-37 Kuba
San Martín Albéniz, Mª Blanca Ugar 09-08-40 Mexiko

ESCLAVAS DEL SAGRADO CORAZÓN
Berrade Muruzábal, Virginia Uxue 27-09-08 Bolivia
Furtado Larequi, Socorro Barásoain 21-05-35 Kamerun
García Jurío, Yolanda Iruñea 09-03-69 Kamerun
Juango Repáraz, Teresa Iruñea 23-07-61 Kamerun
Legarreta Senosiáin,Teresa Iruñea 23-12-46 Ekuador
Sagaseta Aríztegui, María Jesús Ituren 16-01-30 Estatu Batuak

ESCLAVAS DEL SANTÍSIMO SACRAMENTO
Mendióroz Zabalegui, Nieves Artajona 11-06-40 Mexiko

ESCLAVAS MISIONERAS DE JESÚS
Fernández Amigot, María Luisa Villafranca 10-11-29 Mexiko

ESCOLAPIAS
Alday Echávarri, Inés Ecala 20-01-20 Argentina
Aznárez Iñiguez, Natividad Gollano 08-09-32 Txile
Echarri Azanza, Leonor Villanueva de Yerri 26-11-24 Senegal
Goicoechea Aizcorbe, Elida Bera de Bidasoa 13-04-22 Argentina
Goicoechea Arrondo, Ana María Berbinzana 26-07-29 Argentina
Izaguirre Fernández, María Nieves Dicastillo 23-08-22 Argentina
Lacoriqueta Marreno, Visitación Abartzuza 20-01-13 Argentina
Lezaun Petrina, Teresa Arizala de Yerri 05-02-32 Japonia
Lizarraga Fernández de Arcaya, Julia Arizala de Yerri 28-10-20 Txile
Martín de la Hoz, Inmaculada Azcona 11-06-54 Txile
Martínez Azcona, María Auxiliadora Dicastillo 11-02-18 Argentina
Martínez Urmán, Consuelo Dicastillo 13-02-22 Argentina
Montes Atienza, Amparo Dicastillo 08-05-28 Argentina
Muruzábal Gambarte, Josefina San Martin Unx 17-01-33 Argentina
Pérez de Obanos Ros, Mª Encarnación Lezaun 17-09-34 Filipinak
Zúñiga Arana, Claudia Zúñiga 18-02-17 Argentina

ESCOLAPIOS
Aguinaga Huici, Fernando Echarri-Arantza 22-09-54 Brasil
Barandalla Igal, Javier Arroitz 28-02-42 Venezuela
Cegama San Martín, Jesús Zudaire 05-06-40 Japonia
Díaz Muñoz, Manuel Alfonso Iruñea 12-02-63 Brasil
Domeño Maeztu, Andrés Iruñea 05-02-36 Japonia
Endériz Espoz, Felipe Iruñea 10-11-25 Brasil
Eraso Soto, José Oléjua 16-03-30 Dominikar E.
Etayo Yoldi, Esteban Oléjua 05-09-49 Txile
Errandonea Errandonea, Lorenzo Bera de Bidasoa 19-06-28 Japonia
Fernández Jorajuria, José Carlos Iruñea 05-11-63 Brasil
Ganuza Arbizu, Félix Eulz 21-04-50 Estatu Batuak
García de Eulate García de E., Jesús Eulate 16-08-58 Venezuela
Garralda Indave, Ángel Mª Irunberri 16-04-58 Puerto Rico
Goñi Martínez, José Luis Villamayor de Monjardín 14-04-32 Venezuela
Goyena Saralegui, José Tafalla 09-08-24 Txile
Guergué Lafraya, Jesús Iruñea 26-06-42 Brasil
Irurtzun Arzoz, José Luis Garísoain 28-12-40 Japonia
Iturri Lizoain, Juan José Atarrabia 01-07-49 Venezuela
Izco Goñi, Carlos Añorbe 26-04-19 Kolonbia
Lacarra Hernández, Jesús Funes 12-10-32 Filipinak
Lacruz Labiano, Cecilio Murillo el Fruto 21-11-34 Puerto Rico
Lafuente Elorz, Eulalio Tirapu 03-10-23 Brasil
Lasheras Aguinaga, Pedro Iruñea 18-08-41 Venezuela
Latasa Donázar, Heliodoro Arraiza 21-11-31 Txile
Latasa Latasa, Mario Oteiza de la Solana 28-12-38 Txile
Leoz Gambarte, Máximo San Martin Unx 21-10-31 Estatu Batuak
López Ripa, Alfonso El Busto 18-01-34 Brasil
Lumbreras Castillejo, Germán Valtierra 21-10-39 Japonia
Martínez Bujanda, José Luquin 13-03-25 Venezuela
Monreal Zía, Eugenio Etayo 12-07-35 Japonia
Navascués Leoz, Moisés San Martin Unx 28-08-30 Puerto Rico
Pérez Sánchez, Jesús Milagro 11-05-45 Venezuela
Perea Urabayen, Pedro Luis San Martin Unx 01-12-24 Japonia
Sola Ros, Alberto Abartzuza 10-02-58 Venezuela
Unanua Pagola, José Eraul 24-08-31 Mexiko
Yerro Ochoa, Javier Lerin 25-08-52 Txile
Zabalza Zamarbide, José Luis Garínoain 27-05-46 Brasil
Zuazua García, Jesús Lizarra 16-08-25 Venezuela
Zugasti Erviti, Jaime Imárcoain 06-04-38 Venezuela

ESPIRITANOS
Ayanz Otano, Juan Antonio Reta 27-09-55 Kamerun

FRANCISCANAS MISIONERAS CLARISAS
Martínez Echeverría, Petra Lerin 20-10-14 Txile

FRANCISCANAS MISIONERAS DE LA NATIVIDAD DE NUESTRA SEÑORA
Arratíbel Echávarri, Emiliana Urra 06-02-32 Argentina
Galdeano Echávarri, Victorina Eraul 18-12-42 Perú
Beramendi Lacunza, Elisa Eraul 07-04-40 Perú

FRANCISCANAS DE LOS SGDOS. CORAZONES
Ayúcar Díaz de Cerio, Victorina Rosalía Abáigar 30-03-44 Nikaragua
Lanz Aranguren, María Rosario Esparza de Galar 30-01-42 Venezuela
Peralta Lines, Antonia Carcastillo 12-06-33 Dominikar E.
Zazo Ibáñez, Inés Santacara 11-03-18 Dominikar E.

FRANCISCANAS DE MONTPELLIER
Huarte Juanmartiñena, María Isabel Leitza 18-11-24 Kolonbia
Martínez Rello, Manuela Leitza 07-03-24 Kolonbia
Provedo Arrondo, Teresa Berbinzana 08-03-24 Kolonbia
Remírez Urdiain, María Cruz Villatuerta 28-04-36 Perú

FRANCISCANAS MISIONERAS DE LA DIVINA PASTORA
Ibáñez Sanz, Julia Medigorría 28-08-26 Perú
Narváez Monzón, Casilda Ezcároz 10-04-30 Perú

FRANCISCANAS MISIONERAS DE LA INMACULADA CONCEPCIÓN
Arano Machain, Mª Victoria Aizaroz 20-04-35 Perú
Pérez Estébanez, Mª Nieves Sesma 25-04-34 Bolivia
Perugorría Damboriena, Jesusa Echalar 22-12-24 Maroko

FRANCISCANAS MISIONERAS DE MARÍA
Allo Martínez, María San Adrían 20-10-27 Maroko
Areso Sala, Filomena Irunberri 20-03-32 Brasil
Arrarás Echarte, Carmen Lizarra 27-07-26 Egipto
Ciordia Muguerza, Mª Begoña Luquin 01-05-41 Libia
Compains Sarriés, Victoria Iciz 11-11-26 Kolonbia
De Miguel Carrica, M. Asunción Uztárroz 16-08-27 Argentina
Larraza Marín, Fermina Echarri Arantza 29-12-35 Paraguai
Lerga San Miguel, María Ángeles Zangoza 01-03-20 Brasil
Lizarraga Iribarren, María Rosario Añorbe 28-10-10 Perú
Maeztu del Rey, Ana Lizarra 26-07-30 Tunisia
Maeztu del Rey, María Rosario Lizarra 22-04-36 Txile
Amaiur Dendarieta, María Dolores Amaiur (Baztán) 15-01-32 Argentina
Otamendi Senar, M. Dolores Lizarraga de Ergoyena 19-11-26 Tunisia
Rey Urdaci, Lourdes Elorz 05-03-58 Bolivia
Simón Sotés, María Montserrat Iruñea 10-08-42 Maroko
Ugarte Zubizarreta, Mª Carmen Iruñea 12-07-48 Mozambique
Urrutia Ruiz, Ana María Murillo el Fruto 17-04-29 Brasil
Ulibarrena Martínez, Pilar Erriberri 29-07-34 Pakistan
Zudaire Morrás, María Jesús Iruñea 12-07-41 Argentina
Zunzarren Escolar, María Concepción Agoitz 07-12-33 Estatu Batuak

FRANCISCANOS
Alvarez Barandalla, José Luis Espronceda 17-01-46 Perú
Azcona Martínez, Samuel Luquin 20-05-49 Puerto Rico
Bergara Gainza, Francisco Iruñea 15-03-62 Dominikar E.
Zas García, Ramón Berriozar 15-11-65 Txile

HNAS. DEL SERV. SOC. DE LA INMACULADA
Villa Santesteban, Mª Inmaculada C. Zubiri 31-05-44 Perú

HERMANITAS DE LOS POBRES DE MAIQUETÍA
Ancín Irure, Purificación Lerate 28-01-36 Venezuela
Arzoz López, Felisa Oteiza de la Solana 24-02-42 Venezuela
Itoiz Huarte, Teresa Agoitz 02-12-36 Venezuela
Juanena Garciarena, Josefina Ezcurra 02-04-33 Venezuela
Martínez de Lizarrondo Ollo, M. Esther Guembe 23-02-29 Venezuela
Navascués Mateo, María Villar Corella 12-05-35 Venezuela
Olóriz García, Mª Ángeles Agoitz 01-03-39 Venezuela
Oreja Martinicorena, María Soledad Errazquin 31-08-45 Venezuela
Urdangarín Atondo, Ildefonsa Iruñea 22-01-34 Venezuela
Vélez Arregui, Gaudencia Carmen Artajona 22-01-35 Venezuela

HIJAS DE LA CARIDAD
Alemán Iribarren, Joaquina Amaiur 09-08-45 Ekuatore Ginea
Ancín García de Galdeano, Joaquina Los Arcos 20-10-35 Argentina
Arzoz Sáez de Ojer, Josefina Etayo 13-01-26 Honduras
Azcárate Zarranz, María Isabel Iruñea 13-08-44 Madagaskar
Azcoiti Miqueleiz, Carmen Lerin 11-05-25 Dominikar E.
Azcona Mauleón, Conrada Arroitz 20-02-32 Venezuela
Ciganda Lejarreta, Concepción Oiz 31-10-21 Guatemala
Díaz de Cerio R. de Villalba, Raquel Azuelo 21-01-39 Kongo-Brazza
Domínguez de Bidaurreta Pascual, Elodia Huarte-Araquil 01-07-31 Kongo E. D.
Echeverría Muruzábal, Isabel Muruzábal 19-09-39 Argentina
García Azcárate, Felisa Erroz 04-12-30 Honduras
Gurpegui Goicoechea, Adelina Berbinzana 24-07-44 Bolivia
Illumbe Arrechea, María Aránzazu Santesteban 03-02-33 Mozambique
Iragui Redín, Sabina Navaz 01-01-36 Ruanda
Janices Urdín, Josefina San Martin de Unx 05-03-34 Txile
Larumbe Ardaiz, María Jesús Arazuri 17-04-25 Dominikar E.
Leandro Álvarez, María Puy Irunberri 21-01-40 Kuba
Lezaun Andueza, María Amparo Lácar 09-01-45 Ekuatore Ginea
López de Dicastillo Echeverría, Sabina Muneta 24-01-36 Dominikar E.
López Lizarraga, Encarna Lérruz 10-03-35 Dominikar E.
Marticorena Bustince, Andresa Tafalla 29-11-33 Kongo-Brazza
Martínez de Marañón Díaz de C., Antolina Genevilla 30-09-36 India
Martínez Ganuza, Francisca Luquin 24-11-38 Txile
Martínez Zardoya, Julia Ribaforada 09-01-20 Dominikar E.
Monreal Lizarraga, María Teresa Tafalla 09-09-32 Venezuela
Murillo Olcoz, María Teresa Tafalla 04-07-34 Venezuela
Nuin Goñi, Amparo Undiano 17-11-45 Mozambique
Olza Ciáurriz, María Teresa Iruñea 03-04-48 Venezuela
Pascual Mendívil, María Pilar Falces 30-09-44 Haiti
Pascual Zabalegui, María Josefa Iruñea 13-11-42 Bolivia
Percaz Gorrochategui, María Dolores Iruñea 12-09-33 Maroko
Plano Guembe, María Dolores Zangoza 01-08-32 Dominikar E.
Remírez Jániz, Josefina Asarta 09-03-40 Algeria
Ruiz de Larramendi Lezaun, María Lácar 09-01-27 Dominikar E.
San Martín Pérez, María Jesús Irunberri 20-10-40 Venezuela
Santamaría Salanueva, María Ángeles Arroitz 08-11-37 Kamerun
Subiza Villanueva, María Ángeles Iruñea 16-06-51 Kamerun
Tranche Echeverría, Tomasa Yanci 20-12-26 Dominikar E.
Vicuña Biurrun, María Concepción Añorbe 09-07-48 Kamerun
Yániz García, Maura Desojo 27-04-27 Dominikar E.
Yoldi Lizarraga, Felisa Iruñea 10-06-55 Maroko
Zubigaray Iturria, Conchita Lesaca 19-07-28 Bolivia

HIJAS DE LA CRUZ
Antoñanzas Remón, Teresa Cáseda 28-02-26 Uruguai

HIJOS DEL AMOR MISERICORDIOSO
Martínez Pascual, Javier Sorauren 20-10-42 Brasil
Ros Gallo, Francisco Pablo Lezaun 25-01-58 Brasil

HOSPITALARIAS DEL SAGRADO CORAZÓN
Avelino Labiano, Exuperia Iriso 26-07-28 Kolonbia
Basabe Barandiarán, Adelaida Lezaun 08-08-29 Mexiko
Cía Irigoyen, Antonia Villanueva de Yerri 13-06-32 Ekuador
De Miguel Esparza, María Pilar Villatuerta 13-10-57 Kolonbia
Domaica Zabalza, Corpus Berriozar 11-03-36 Liberia
García Usarbarrena, María Pilar Eulate 11-01-41 Kolonbia
Gurbindo Leránoz, Mª Mercedes Huarte 26-09-41 Kamerun
Idiazabal Urra Remiro, Leonor Viloria 07-08-38 Mexiko
Iriarte Elizondo, María Cruz Garralda 25-04-30 Uruguai
Labayen Asiáin, Beatriz Iruñea 11-09-34 Mexiko
Larrea Sanz, Francisca Zariquiegui 26-02-38 Kolonbia
Lizarraga Artaiz, María Asunción Urricelqui 21-03-43 Perú
Lizarrondo Ollo, Ana Mª Guembe 10-01-42 Ekuador
Mendióroz San Juan, Teresa Mutilva Baja 27-01-37 Ekuador
Moreno Ganuza, Mª Paulina Arandigoyen 29-04-35 Bolivia
Orcaray Larumbe, Presentación Iza 19-11-34 Uruguai
Oroquieta Villar, Ángeles Eraul 01-05-34 Ghana
Orzanco Beorlegui, Asunción Garbalain (Ezprogui) 12-05-32 Mexiko
Osés Huarte, Alejandra Adiós 21-09-29 Argentina
San Martín Azcona, Sagrario Baquedano 23-11-45 Ghana
Setuáin Rubio, Milagros Felisa Zabalegui 03-02-43 Txile
Urra Gárriz, María Luisa Ibero 29-05-36 Txile

INMACULADA CONCEPCIÓN DE CASTRES (HERMANAS AZULES)
Gamboa Razquin, Juana Mª Echarri-Arantza 19-01-39 Benin
Ijurco Mendiola, Juana Echarri-Arantza 12-02-30 Argentina
Jáuregui Lacunza, Esther Echarri-Arantza 12-09-36 Argentina

INSTITUTO VITA ET PAX
Pérez Pérez de Albéniz, Presen Aguilar 21-11-42 Guatemala
Sanz Eslava, Milagros Esparza de Galar 26-11-39 Ruanda
Tellechea Jaunarena, Ramona Garzaron 24-01-45 Maroko

INSTITUTO CATEQUISTA DOLORES SOPEÑA
Romero Gil, Lucía Lodosa 13-12-22 Txile

INSTITUTO JAVERIANA (JAVERIANAS)
Guibert Amor, María Luisa Iruñea 16-09-23 Kolonbia

JAVERIANOS MISIONEROS
Aguado Orta, Carlos Murchante 11-08-69 Burundi

JESUITAS
Aizpún Tuero, Miguel María Iruñea 21-02-31 India
Aizpún Tuero, José Javier Iruñea 22-03-30 Argentina
Andueza Azcona, José Luis Allo 02-04-30 Venezuela
Aran Lambea, José Luis Tutera 03-12-30 India
Arana Lecea, José Luis San Martín de Améscoa 15-05-30 India
Aristorena Larrea, Manuel Jaime Alsasua 02-09-42 Venezuela
Asarta Navascués, José Javier Erviti 18-02-45 Venezuela
Asarta Navascués, Luis María Erviti 26-01-43 Paraguai
Auz Trueba, Ramón Iruñea 03-02-16 Venezuela
Azagra Labiano, Luis Iruñea 04-12-28 Venezuela
Baigorri Campo, J. Alfonso Lodosa 04-03-47 Perú
Baquedano Sagüés, José María Iruñea 29-03-36 Venezuela
Baquedano Sagüés, Rafael María Iruñea 31-05-33 Venezuela
Beaumont Landarech, Guillermo Santacara 18-07-40 Venezuela
Bengoechea Goizueta, Gerardo Pitillas 24-11-31 Estatu Batuak
Carricaburu Lázcoz, Juan Cruz Elvetea 14-09-25 Venezuela
Castellano Iribarren, Francisco Javier Tutera 05-07-33 Venezuela
Castellot Armisén, Ignacio Iruñea 05-11-36 Venezuela
Castiella Rodríguez, Joaquín Iruñea 10-06-44 India
Ciervide Ayesa, Joaquín Enrique Iruñea 17-12-43 Burundi
Clemente Clavijo, José Miguel Tutera 05-11-58 Guatemala
Colino Pauliz, Fco. Javier Arriba 18-05-38 Dominikar E.
Corral Resa, José Antonio Tutera 16-04-39 India
Cueli Mariñelarena, Jesús Ripa 24-12-30 India
Díaz de Cerio Ruiz, Martín Azuelo 11-02-28 Venezuela
Dorremochea Aramburu, Alberto Iruñea 28-08-33 Venezuela
Elizalde Apesteguía, Julián Zugarramurdi 07-03-37 Estatu Batuak
Elizondo Espelosín, Miguel Aldaz 15-04-12 Mexiko
Enériz Erdozáin, Manuel Iruñea 28-02-26 India
Erdozáin Domínguez de Bidaurreta, Jesús Zangoza 01-01-28 Venezuela
Escalada Ciriza, José Javier Iruñea 22-10-22 Mexiko
Francés Beroiz, Jesús Iruñea 15-11-23 Venezuela
Garro Esandi, Ignacio Tafalla 03-10-41 Perú
Gil Estremad, Pablo Javier 01-02-26 India
Goñi Ayestarán, Alejandro Iruñea 27-08-39 Venezuela
Gorosquieta Reyes, José Luis Lerin 19-06-34 India
Isaba Aramendia, Pedro Lizarra 01-09-67 Mozambique
Larrumbe Zaro, Domingo Ibero 25-08-33 India
Martínez de Zúñiga Sánchez, José Luis Iruñea 14-08-44 Venezuela
Martínez Galdeano, José Ramón Iruñea 07-09-28 Perú
Mendiburu Itoiz, Narciso Cemboráin 29-10-22 India
Micheo Oteiza, Alberto Legasa 08-04-28 Venezuela
Moracho Galindo, Félix Tutera 26-08-23 Venezuela
Morondo Ros, Juan José Gares 25-09-28 India
Morrás de Goñi, Bernardo Barbarin 13-12-21 Venezuela
Olza Zubiri, Jesús Iruñea 02-10-38 Venezuela
Ordóñez Fernández, Ignacio José Torres del Río 28-10-28 India
Percaz Bados, Francisco Javier Iruñea 20-09-46 Venezuela
Remírez de Ganuza Erro, Javier Riezu 14-07-35 Venezuela
Sada Aldaz, Pablo Pitillas 10-10-33 Venezuela
Salvatierra Errazquin, Carmelo Lizarra 13-07-25 Venezuela
Sancha Cabodevilla, Benito Ayechu 23-02-31 Kongo E. D.
Sanzberro Istalart, José Mª Arizcun 13-03-34 Mexiko
Senosiáin Azpilicueta, Ignacio Obanos 21-09-19 Perú
Senosiáin Azpilicueta, Miguel Obanos 06-05-16 Perú
Senosiáin Azpilicueta, Pedro Obanos 06-10-23 Perú
Velasco Domínguez de Bidaurreta, Braulio Zangoza 13-12-26 Venezuela
Velez Puyada, Juan Yesa 12-06-33 Guatemala
Zaldúa San José, Juan Miguel Iruñea 22-10-48 Venezuela

JESUITINAS (HIJAS DE JESÚS)
Alli Azagra, Teresa Pitillas 07-08-41 Kolonbia
Avelino Labiano, Victoria Iriso 30-03-23 Argentina
Bustince Sola, Fermina Izco 09-04-23 Japonia
Halcón Jaén, Pilar Lizarra 28-11-37 Mozambique
Navarro Sanz, María Jesús Tutera 28-02-43 Bolivia
Pérez Sanz, María Jesús Tutera 29-06-28 Brasil

JOSEFINAS (HIJAS DE SAN JOSÉ)
Álvarez Ortigosa, Primitiva Desojo 24-02-28 Brasil
Armendáriz Sala, Andresa Biurrun 25-05-24 Mexiko
Donázar Aguirre, María Jesús Beriain 09-02-40 Kolonbia
Fernández Ortigosa, Hortensia Espronceda 11-07-36 Brasil
Fernández Vicente, María Aurora Bargota 11-07-43 Argentina
Jaurrieta Ezcati, Carmen Obanos 16-09-23 Mexiko
Lanz Peruchena, Milagros Mendigorria 27-11-29 Brasil
Lasa Elso, Carmen Lizarraga-Ergoyena 12-05-27 Brasil
Manso Díaz, María Belen Azuelo 02-11-33 Paraguai
Navarro Soto, Micaela Lizarraga 31-03-24 Argentina
Ojanguren Ruiz de Larrínaga, Amelia Bargota 06-06-43 Brasil
Olangua Echeverría, María Camino Etxauri 30-04-32 Mexiko
Pérez Briones, Francisca Iruñea 14-01-27 Mexiko
Ruiz Sáez, Victoria Arellano 24-10-23 Argentina
Sarobe Aldabe, Josefina Lesaca 21-01-17 Mexiko
Zabalza Huarte, Juliana Muniáin G. 18-04-19 Argentina

LA SALLE
Belza Elduayen, Emilio Pitillas 15-09-32 Kolonbia
Belza Elduayen, Honorio Pitillas 21-11-30 Panamá
Bravo Calvo, Guillermo Cárcar 06-04-18 Bolivia
Fernández Gómez, José Antonio San Adrián 24-09-37 Ekuador
López de Pariza Gazpio, Eliseo Lizarra 14-05-34 Venezuela
Mandacen Soto, Pablo Garralda 26-06-12 Venezuela
Martínez Moreno, Rafael Sartaguda 19-06-40 Venezuela
Sesma Cabido, José Marcilla 14-11-16 Bolivia

LEGIONARIOS DE CRISTO
Aguinaga Ayerdi, Ignacio Pitillas 22-08-56 Mexiko

MARIANISTAS
Villar Echávarri, Adela Amillano 12-05-37 Txile
Yoldi Muniáin, María Lidia Añorbe 23-04-38 Brasil

MARISTAS HERMANOS
Alastuey Sánchez, Enrique Zangoza 15-07-38 Libano
Alberdi Sesma, Cruz Los Arcos 17-03-46 Txile
Armendáriz Astiz, Lázaro Etxauri 12-12-21 Perú
Arrazubi Garayoa, Carlos M. Tafalla 31-05-44 Txile
Arrondo Redrado, José Fustiñana 14-03-27 Bolikosta
Bacaicoa Miranda, Pedro Lacunza 01-11-49 Ekuatore Ginea
Belloso Díaz, Luis Berbinzana 25-08-07 Txile
Beruete Esteban, José María Miranda de Arga 29-12-41 Venezuela
Bretos Arrondo, Vidal Villafranca 08-06-37 Bolivia
Calvo Jiménez, José Luis Peralta 06-02-33 Paraguai
Descarga Elizalde, José Martín Erasun 28-05-45 Kamerun
Echávarri Aramendía, Máximino Echávarri (Allín) 15-12-17 El Salvador
Echávarri Aramendía, Silvestre Echávarri (Allín) 30-12-15 Ekuador
Elósegui Albizu, Luis Damián Oteiza de la Solana 25-08-46 Nikaragua
Esparza Goñi, Pedro José Ibero 20-02-46 Txile
Felices Buñuales, Francisco Javier Santacara 21-05-63 Venezuela
García Bernarte, José Félix Caparroso 24-01-60 Venezuela
García Ortigosa, Rafael Lodosa 24-11-18 Nikaragua
García Ortigosa, José Larraga 12-03-17 Nikaragua
Goñi Esparza, Julián Zirauki 28-06-09 El Salvador
Goñi Lerendegui, Elías Patricio Zangoza 21-07-27 Guatemala
Goñi Lerendegui, Ángel Zangoza 28-02-22 Mexiko
Inchusta Sagardoy, Julián Los Arcos 27-07-31 Ekuatore Ginea
Jáuregui, Ayesa, Jaime Etxauri 05-06-21 Txile
Jiménez Alegría, Eliseo Lazagurría 17-06-35 Venezuela
Lezaun Apesteguía, Ciriaco Zirauki 02-05-10 Guatemala
López Esparza, Francisco Zábal 06-12-45 Argentina
Mansoa Ayúcar, Ángel María Lerate 21-02-35 Zambia
Martínez Sancho, Pedro Mendavia 20-09-65 Venezuela
Martínez Sancho, Tomás Mendavia 12-10-62 Venezuela
Navallas Martiz, Javier Zangoza 22-11-20 Argentina
Ochotorena Barrena, José Antonio Zábal 27-01-46 Costa Rica
Puyales Pérez, Miguel Ángel Tafalla 01-09-64 Venezuela
Remiro Arbiol, José Javier Cascante 03-10-45 Libano
Romo López, Santos Tafalla 20-11-21 Venezuela
Ros Urquiza, Jesús Iturmendi 05-03-27 Txile
Ruiz Irigoyen, Francisco Aguilar de Codés 03-08-40 Bolivia
Sarobe Santesteban, Martín José Iruñea 27-09-40 Txad
Senosiain Eguaras, Marino Iruñea 18-07-17 Argentina
Sola Echeverría, Feliciano Bearin 24-01-21 Guatemala
Urriza Goldaracena, Alejandro Iruñea 30-01-48 Venezuela

MARÍA INMACULADA RELIGIOSAS DEL SERVICIO DOMÉSTICO
Amiano Giraldo, Eusebia Olatzagutia 26-09-31 Perú
Ciganda Madoz, Manuela Ichaso 25-02-22 Argentina
Herrero Suescun, Amelia Iruñea 01-02-48 Filipinak

MARÍA REPARADORA
Ros Ayestarán, María Lourdes Huarte-Iruñea 23-02-20 Perú
Vizcay Olóriz, Rosa María Iruñea 18-07-66 Perú

MERCEDARIAS DE LA CARIDAD
Díaz Mendaza, Rosario Legaria 07-02-29 Brasil
Echalar Urdaniz, Anunciación Ciga 19-01-23 Brasil
Jáuregui Ezcurdia, Pilar Echarri-Arantza 10-10-28 Dominikar E.
Sala Elizondo, Nieves Alcoz 11-12-34 Dominikar E.
Sarvide Iso, María Ángeles Zangoza 02-09-23 Dominikar E.

MERCEDARIAS MISIONERAS DE BERRIZ
Lekunberri Ardanaz, Mariana Yelz 26-02-18 Estatu Batuak
Modrego Jiménez, AAmaiur Iruñea 11-04-66 Kongo E. D.

MISIONERAS CLARETIANAS
Arrondo Osés, Encarnación Arandigoyen 10-06-31 Kongo E. D.
Leyún Izco, Mª Socorro Beire 07-02-37 Kuba

MISIONERAS COMBONIANAS
Azparren Aristizábal, María Teresa Huarte-Iruñea 18-05-43 Uganda
Ocáriz Yániz, Isabel Lapoblación 08-11-47 Txad
Sesma Gómez, Mª Villar Corella 09-02-50 Egipto

MISIONERAS DE CRISTO JESÚS
Ardanaz Labari, Conchita Uztárroz 04-02-41 Bolivia
Azanza Santamaría, María Angeles Iruñea 05-04-26 Venezuela
Bazán Larragueta, Juliana Guirguillano 14-02-26 Japonia
Castillo Busto Cristina Peralta 25-08-67 Filipinak
Flamarique Valerdi, Silvia Biurrun 21-10-30 Venezuela
García Adrián, Amelia Valtierra 03-05-35 Bolivia
Hualde Agoitz, Encarnación Zangoza 19-12-30 Bolivia
Induráin Ederra, Gloria Uztárroz 08-04-29 Bolivia
Moreo Cuella, María Asunción Zangoza 03-08-61 Bolivia
Orcoyen Uztárroz, Ramona Iruñea 22-01-29 Bolivia
Sagaseta de Ilurdoz Galbete, Isabel Iruñea 05-11-30 India
Solchaga Loitegui, María Carmen Iruñea 25-06-38 R.D.Kongo
Unzu Lapeira, María Teresa Iruñea 12-02-24 India
Velasco Gelos, Guadalupe Villafranca 15-02-24 India

MISIONERAS DE JESÚS MARÍA Y JOSÉ
Berrozpe Zabala, Ángeles Iruñea 10-07-36 Estatu Batuak
Díez Espelosin, María Pilar Iruñea 02-06-30 Ruanda
Martínez de Lizarrondo Zubeldía, Ana María Iruñea 04-11-40 Txile
Villanueva Urtasun, María Ángeles Juarbe 05-01-48 Estatu Batuak

MISIONERAS DE JESÚS EN VENEZUELA
Aranguren Gorriz, Felipa Tirapu 14-06-45 Venezuela
Ciarra Irurita, María Luisa Iruñea 23-05-45 Venezuela
Eseverri Goyeneche, Juliana Ochagavía 07-08-23 Venezuela
Eseverri Goyeneche, Marina Ochagavía 06-03-28 Venezuela
Eseverri Goyeneche, Pascuala Ochagavía 17-05-21 Venezuela
Esquíroz Vizcay, María Pilar Zunzarren 28-08-31 Venezuela
Hernandorerna Mariezcurrena, Mª Asunción Erasun 21-08-38 Venezuela
Lekunberri Ripalda, Guadalupe Atarrabia 12-12-39 Venezuela
Oroz Múzquiz, María Elisa Egües 26-07-26 Venezuela
Oroz Muzquiz, María Rosario Egües 20-10-24 Venezuela
Zugarramurdi Elizondo, María Pilar Sumbilla 10-02-36 Venezuela

MISIONERAS DE LA INMACULADA CONCEPCIÓN
Andueza Sarratea, Mari Cruz Almándoz 11-08-43 Paraguai
Coscarart Ariztia, Pilar Azpilicueta 11-10-22 Argentina
Echevere Inda, Concepción Amaiur 04-12-32 Argentina
Górriz Ucar, Sagrario Sansoáin 27-08-45 Ekuatore Ginea
Juanicotena Urrutia, Claudia Elizondo 17-07-44 Argentina
Lasterra Equinoa, María Jesús Caparroso 26-09-25 Argentina
Medrano Mateo, Asunción San Adrián 15-08-24 Argentina
Miura Echeverría, Basilia Errazu 03-05-28 Argentina
Ochoa Berruete, Elena Mendaza 11-11-36 Argentina
Sarratea Elizaincin, Josefina Ciga 18-03-48 Kolonbia
Urrutia Echartea, Francisca Elizondo 04-04-42 Ekuatore Ginea

MISIONERAS DE LOS SAGRADOS CORAZONES
Acarreta Redín, María Pilar Larraga 26-04-37 Ruanda
Ibáñez Prieto, Teresa Miranda de Arga 30-05-34 Mexiko

MISIONERAS DE SAN JOSÉ DE CLUNY
Divasson Cilveti, María Jerusalen Artajona 15-09-30 Argentina

MISIONERAS DE SANTA MARÍA
Martínez Lorente, María Carmen Murchante 16-06-45 Angola

MISIONERAS DEL DIVINO MAESTRO
Lacalle Oteiza, Juana Dicastillo 03-07-31 Venezuela
Marrauren Barbarin, María Belén Dicastillo 15-10-31 Venezuela

MISIONERAS DEL SAGRADO CORAZÓN DE JESÚS Y MARÍA
Álvarez Mauleón, Mª Puy Barbarin 26-05-27 Uruguai
Beunza Lugea, Salomé Orbaiceta 22-10-31 Uruguai
Ilzarbe de Pedro, Rosa María Salinas de Oro 06-11-43 Uruguai
Iriarte Celay, María Lourdes Abaurrea Alta 11-02-33 Tailandia
Montoya Gurrea, Demetria Erriberri 06-04-27 Argentina
Sada Lizán, Rosa Erriberri 10-09-49 Argentina
Yániz Beperet, Felisa Arizala 10-06-23 Uruguai

MISIONERAS DE NUESTRA SEÑORA DE ÁFRICA, HNAS.
Otondo Gurbindo, Dolores Olagüe 09-09-47 Kongo E. D.
Oyarzun Baráibar, Mayte Alcoz 23-03-59 Mexiko
Yániz Rubio, María Ángeles Sansol 01-02-45 Txad

MISIONERAS DEL SANTÍSIMO SACRAMENTO
Goldáraz Zarranz, María Amor Oscoz 28-04-45 Angola
Zabala Zabala, Presentación Arano 21-11-41 Estatu Batuak

MISIONERAS ECUMÉNICAS
Labairu Leyún, Nieves Irunberri 15-05-45 Mexiko
Mola Pérez de la Borda, María Iruñea 28-02-65 Israel
Pérez de Ciriza Ruiz, Mª Luisa Zangoza 05-08-45 Estatu Batuak

MIS. ESCLAVAS DEL INMACULADO CORAZÓN DE MARÍA
Arribillaga Damborinea, María Isabel Echalar 21-09-36 Paraguai

MISIONERAS HIJAS DEL CALVARIO
Aguirre Ciriza, María Dolores Falces 29-03-26 Zimbabwe
Fernández Gorrindo, M. Carmen Cascante 12-04-46 Mozambique

MISIONERAS SIERVAS DEL ESPÍRITU SANTO
Ajona Cambra, María Cruz Arroitz 26-02-44 Mexiko

MISIONEROS CLARETIANOS
Amatria Martínez, Jesús Ayegui 06-12-54 Kuba
Aramendía Segura, Jesús Echávarri (Allín) 10-01-26 Panamá
Armendáriz Esparza, José María Obanos 17-06-41 Puerto Rico
Astiz Lazarraga, Carmelo Legardeta 24-01-36 Kuba
Chocarro Celaya, Antonio Lerin 17-01-48 Bolivia
Eraso Salanueva, Jesus María Morentin 09-02-28 Txile
Fernández Zúñiga, Luis Aras 01-09-42 Bolivia
García Catalán, Isidoro Corella 10-01-30 Estatu Batuak
García Hernández, Pedro Murchante 03-08-25 Guatemala
Guerendiáin Ciganda, Víctor Arraiz-Orquín 21-07-40 Bolivia
Irañeta Razquin, Marcos Yabar 06-02-20 Panamá
Iribarren Larrea, Luis Alberto Cilveti 12-12-65 Bolivia
López de Dicastillo Apesteguía, Francisco Zirauki 04-06-24 Bolivia
Martínez Miquélez, Julián Ollogoyen 23-03-14 Mexiko
Morrás Virto, Javier Miranda de Arga 14-05-35 Txile
Morrás de Carlos, Esteban Abartzuza 12-02-35 Bolivia
Ortigosa López, Carlos Oco 04-11-64 Bolivia
Oscoz Arteta, Francisco Artazu 23-07-17 Panamá
Oset Olleta, Jesús Zangoza 01-01-48 Bolivia
Pérez Serrate, Ángel Castejón 09-01-43 Paraguai
Portillo Martínez, Luis Oteiza de la Solana 10-05-37 Bolivia
Sanz Belarra, Martín José Baquedano 25-08-40 Kolonbia
Simón Casajús, Valentín Murchante 26-01-28 Argentina
Urbiola Latasa, José Oteiza de la Solana 16-05-39 Perú

MISIONEROS COMBONIANOS
Balda Echarri, Martín José Huici 27-10-52 Ekuador
Sagasti Ganuza, Francisco Javier Mues 24-11-48 Kongo E. D.

MISIONEROS DE LOS SAGRADOS CORAZONES
Aznárez Marco, Pedro María Garde 07-08-35 Argentina
Ciriza García, Jesús Artajona 01-04-34 Puerto Rico
Domezáin Mendívil, José Joaquín Artajona 23-07-43 Argentina
Elcano Alfaro, Javier Miranda de Arga 03-12-40 Argentina
Ganuza Lasa, Santos Artajona 30-10-28 Kamerun
García Baztán, José María Miranda de Arga 19-04-37 Puerto Rico
Iturria Jiménez, Mariano Cintruénigo 16-07-43 Kamerun
Jordán Llera, Jesús Fustiñana 06-12-40 Puerto Rico
Osaba Aedo, José Ramón Allo 20-06-49 Kamerun
Ripero Urra, Jesús María Artajona 13-11-49 Argentina

MISIONEROS DEL VERBO DIVINO
Albizu Arandigoyen, Félix Oteiza de la Solana 30-08-38 Kolonbia
Aldaz Arizaleta, José Ramón Pitillas 03-09-40 Argentina
Azcona Mauleón, Joaquín Arroitz 04-08-46 Mexiko
Donázar Aguirre, Juan José Beriáin 08-03-43 Ekuador
Eguizábal García, José Falces 01-01-47 Angola
Fernández Sardina, Laurentino Obanos 08-02-51 Ekuador
Goyeneche Sirón, Lorenzo Izalzu 02-03-40 Argentina
López Azcona, Jesús Daniel Dicastillo 03-01-33 Paraguai
Lumbreras Izaguirre, Javier Iruñea 24-04-40 Txile
Martínez Sáinz, Casimiro Arellano 04-03-44 Txile
Ochoa Plaza, Jesús Zabal (Yerri) 01-01-41 Argentina
Ortigosa Fernández, Juan José Espronceda 16-03-49 Kolonbia
Ortigosa Montoya, Francisco Názar 04-04-41 Ekuador
Pascual Ruiz de Villalba, Ángel Arroitz 21-08-41 Argentina
Villanueva Cilveti, Fernándo Esnotz 29-10-40 Ekuador

NUESTRA SEÑORA DE LA COMPASIÓN
Beúnza Urtasun, Rosario Olatzagutia 21-07-28 Kolonbia
Iriarte Pozueta, María Jesús Olatzagutia 12-01-34 Perú
Marquínez Fernández, Blanca Olatzagutia 17-11-34 Perú
Marquínez Fernández, María Aurora Olatzagutia 17-11-34 Perú
Mendoza Mújica, Carmen Ciordia 30-04-34 Perú
San Román Hernández, Marina Ciordia 18-07-33 Argentina

OBISPOS MISIONEROS DE NAVARRA
Arellano Fernández, Eugenio Corella 13-10-44 Ekuador
Ariz Bolea, Carlos María Marcilla 06-12-28 Panamá
Azcona Hermoso, José Luis Iruñea 28-04-40 Brasil
Cizaurre Berdonces, J. María Valtierra 06-01-52 Brasil
Divasson Cilveti, José Ángel Artajona 23-04-39 Venezuela
Ganuza García, Agustín Artajona 29-08-31 Panamá
Hernández Arnedo, Francisco Javier Cascante 13-01-41 Brasil
Lacunza Maestrojuán, José Luis Iruñea 24-02-44 Panamá
Larrañeta Olleta, Juan José Atarrabia 13-04-41 Perú
Sádaba Pérez Jesús Esteban Iruñea 27-10-41 Ekuador
Sáenz Lacalle, Fernando Cintruénigo 16-11-32 El Salvador

OBLATAS DEL SANTÍSIMO REDENTOR
Agorreta Díaz, Gregoria Mañeru 23-04-22 Brasil
Ganuza Alsasua, Margarita Arroitz 25-08-32 Brasil
Goicoa Andueza, Mercedes Urdanotz 27-12-47 Venezuela
López Martínez, M. Carmen Oteiza de la Solana 03-06-23 Puerto Rico
Rada Díaz, María Berbinzana 16-10-13 Venezuela
Vicente Urra, Trinidad Muniáin de la Solana 03-07-28 Brasil
Zudaire Echeverría, M. Visitación Oteiza de la Solana 09-01-46 Argentina

OBLATOS DE MARÍA INMACULADA: OMI
Iriarte Pozueta, Gregorio Olatzagutia 01-01-27 Bolivia

OPERARIAS PARROQUIALES
Carpintero Gutiérrez, Imelda Olagüe 24-10-31 Puerto Rico
Fernández Díaz, Amelia Funes 23-02-34 Puerto Rico
Gurpegui Escalada, María Carmen San Adrián 28-06-32 Puerto Rico
López Lorente, Isabel San Adrián 19-09-25 Puerto Rico
Parra López, María Concepción San Adrián 02-12-34 Puerto Rico

OPERARIOS DIOCESANOS
Goñi San Miguel, Javier Zangoza 04-10-43 Argentina

“OPUS DEI”
Armisén Albizu, José Antonio Iruñea 23-01-32 Japonia
Castiella Muruzábal, Ignacio Tafalla 13-05-58 Argentina
Castiella Rodríguez, Pedro Iruñea 29-05-50 Kenya
Puy Andueza, José Javier Iruñea 18-03-48 Brasil

PADRES BLANCOS
Bacaicoa Artázcoz, Eugenio Gares 14-11-41 Burkina-Fasso
Bandrés Urdániz, José Luis Zangoza 03-04-38 Etiopía
Bustince Sola, Lázaro Izco 08-03-42 Uganda
Continente Sanz, Alfonso Cortes 17-10-32 Kongo E. D.
Echeverría Mancho, José Ramón Ochagavía 09-03-42 Tunisia
Jimeno Urzainqui, Jesús Vidángoz 25-12-35 R.D.Kongo
Martínez Presa, Jesús Iruñea 09-05-37 Mali
Mateo Malumbres, José Manuel Corella 09-01-36 Kongo E. D.
Sala Elizondo, Pedro Alcoz 30-10-42 R.D.Kongo
Sanzberro Arburúa, Fernando Echalar 11-02-41 Mali
Tellechea Sanzberro, Félix Echalar 20-11-39 Algeria
Yeregui López, Celestino Betelu 05-03-39 Kongo E. D.
Zubiría Orayen, Jesús Echarren-Araquil 25-12-38 Mozambique
Zugasti Andueza, Fermín Iruñea 22-11-38 Kongo E. D.

PASIONISTAS
Ahechu Goñi, Alberto Huarte-Iruñea 20-11-22 Mexiko
Ahechu Laquidain, Jesús María Huarte-Iruñea 15-10-48 El Salvador
Ajona Cambra, Margarita Arroitz 25-06-37 Kolonbia
Álvarez Mauleón, Teófilo Barbarin 28-02-24 Perú
Armendáriz Jiménez, José Javier Echagüe 18-04-39 Dominikar E.
Elizalde Auzuberría, Carlos Ciáurriz 12-08-30 Kuba
Marticorena Garraza, Bernardo Murugarren 27-11-35 Perú
San Martín Baztán, Miguel Ángel Uterga 23-04-39 Dominikar E.
Ustárroz Irízar, Juan Cruz Iruñea 23-05-44 Perú
Zamarguilea Muñoz, Esteban Villafranca 03-08-17 Perú

PADRES PAÚLES
Alegría Armendáriz, Gregorio Artazu 25-04-41 Dominikar E.
Arana Jiménez, Segundo Arroitz 28-03-32 Perú
Arrizurieta Sagastibelza, Candido Huici 13-12-28 Estatu Batuak
Artaso Orzanco, Gabriel Miranda de Arga 08-07-34 Argentina
Balda Imirizaldu, Javier Irunberri 05-02-40 Peru
Berrade Urralburu, Alfonso Jaurrieta 26-12-39 Perú
Eguaras Monreal, Jesús Irunberri 17-01-46 Estatu Batuak
Elduayen Jiménez, Antonio Pitillas 04-08-27 Perú
Elía Balliriáin, Víctor Olza 12-11-30 Estatu Batuak
Esparza Vidán, Jesús Larrión 02-01-22 Perú
García Iturri, Pedro Ibero 12-08-34 Mexiko
Guillén Goñi, Pedro Eslava 08-01-53 Perú
Huguet Peralta, Rosendo Ribaforada 06-11-38 Perú
Ibero Vicente, José María Honduras
Induráin Iriarte, José Luis Iruñea 01-11-41 Honduras
Irurtia Lizasoain, Francisco Javier Irañeta 19-12-36 Honduras
Langarica Martín, Jesús Los Arcos 28-11-33 Mexiko
Larrañeta Olleta, Jesús Irunberri 05-01-32 Puerto Rico
Lerga Arbizu, José Luis Mendigorria 21-02-36 Perú
Lusarreta Induráin, Jesús María Irunberri 14-03-37 Kuba
Lusarreta Induráin, José Luis Irunberri 23-02-39 Mexiko
Mariezcurrena Gaste, Agustín Elgorriaga 25-12-34 Mexiko
Marrodán Vitoria, Francisco Javier Lodosa 28-12-38 Puerto Rico
Merino Ruiz, Aureo Viana 04-10-20 Mexiko
Moleres Leoz, José Félix Oteiza de la Solana 30-01-32 Venezuela
Roldán Ricarte, Basilio Lerin 23-05-32 Puerto Rico
Rosell Marrodán, Joaquín Lodosa 08-06-39 Mexiko
Sota Ruiz, Pascual Larraga 28-07-31 Dominikar E.
Tirapu Flamarique, Martín Biurrun 21-01-42 Dominikar E.
Vela Marrodán, Luis Lodosa 23-09-31 Venezuela
Velloso Velloso, Carmelo Larraga 13-07-49 Honduras
Velloso Velloso, Jesús Larraga 03-06-36 Venezuela
Vergara Iribertegui, Jaime Garísoain 23-05-31 Puerto Rico

PRESENTACIÓN DE MARÍA
Marquínez Domingo, Lourdes Torralba del Río 17-05-39 Ekuador



« aurrekoa
hurrengoa »

PUBLIZITATEA

PUBLIZITATEA

PUBLIZITATEA

PUBLIZITATEA

PUBLIZITATEA

Irakurrienak

Azken komentarioak

© 2014 - 2019 Basque Heritage Elkartea

Bera Bera 73
20009 Donostia / San Sebastián
Tel: (+34) 943 316170
Email: info@euskalkultura.com

jaurlaritza gipuzkoa bizkaia